Soľná jaskyňa v Žiline
titleName

Soľná jaskyňa v Žiline

Načítam…

Soľná jaskyňa v Žiline

Zľava pre držiteľa karty:

Akcia 1+1 pre dospeleho
Deti do 6 rokov zdarma


Rozprávková múdrosť “Soľ nad zlato” neplatí len pre jej nenahraditeľnosť pri dochucovaní jedál. Soľ pri takzvanej haloterapii preniká do dýchacieho traktu následne ničí mikróby.

Na predmestí mesta Žilina v Považskom Chlmci v údolí medzi zalesnenými vrchmi neďaleko od Budatínskeho zámku a sútoku riek Kysuca a Váh sa nachádza zrubový drevodom. Krása smrekovej guľatiny sa tu spája s umením rúk slovenských majstrov. Všadeprítomná je aj vôňa dreva. To všetko už samo osebe by stálo za pozornosť, ale je tu niečo viac. Vo vnútri je možné objaviť unikátne rekondičné a liečebné zariadenie – soľnú jaskyňu. Tu v prítmí a za zvukov relaxačnej hudby odpočívajú a liečia sa jej návštevníci. Vdychujú slaný vzduch podobný tomu pri mori, pozorujú deti hrajúce sa v soľnom pieskovisku, alebo len tak relaxujú. Niekedy im oči zablúdia ku jazierku, k stalaktitom visiacim zo stropu alebo k makete banského vozíka naplneného soľou.

Vzduch v jaskyni je nasýtený iónmi jódu, vápnika, horčíka, sodíka, brómu, selénu a ďalšími stopovými prvkami. Tým sa vytvára špecifická mikroklíma, ktorá má veľmi pozitívny vplyv pre liečbu širokého spektra chorôb. Výrazne podporuje napríklad imunitný systém a výrazne pomáha pacientom s dýchacími ťažkosťami.

V jaskyni nájdete soľ z predhistorických morí vyťaženú z troch poľských baní, kryštalickú soľ z Pakistanu, ako aj morskú soľ a soľ z Mŕtveho mora. Podlahové kúrenie zohrieva soľ vysypanú na podlahe, čím dochádza k jej vyparovaniu a tvorbe suchého aerosolu. Pomocou dvoch klimatizačných jednotiek a jazierka sa v jaskyni udržiava teplota okolo 22 °C a vlhkosť okolo 50 %.

Návšteva trvá 45 minút a začína sa vždy v celú hodinu. Pred vstupom sú pripravené jednorazové návleky na obuv, ktoré je nutné použiť. V soľnej jaskyni sa nachádza 8 polohovateľných ležadiel LAFUMA.

Uvoľnenie telesné aj duševné sa priam ponúka…

Tešíme sa na vašu návštevu.

 

Adresa

Adresa:

Bytčianska 494/129, 010 03 Žilina-Považský Chlme

GPS:

49.240317, 18.725154999999972

Kontaktovať prevádzku
NAVIGÁCIA

Otváracie Hodiny

Pondelok

9,00-21,00

Utorok

9,00-21,00

Streda

9,00-21,00

Štvrtok

9,00-21,00

Piatok

9,00-21,00

Sobota

9,00-21,00

Nedeľa

9,00-21,00

Napísať recenziu

Poskytnutie zľavy
Cena
Personál
Služby
Miesto
Publikujem...
Vaše hodnotenie bolo úspešne odoslané
Prosím vyplňte všetky polia