WELLNESS NOVOLANDIA
titleName

WELLNESS NOVOLANDIA

WELLNESS NOVOLANDIA

Zľava pre držiteľa karty:

  • – 25 % na wellness (zľava platí pri zakúpení celodenného vstupu)

Moderné wellness centrum v Novolandii v Rapovciach vám poskytuje štedrý priestor pre váš odpočinok. Vitálny svet s rôznymi saunami a procedúrami pre oddych a relax, využite klasické alebo exotické thajské masáže, objavte beauty centrum so širokou ponukou kozmetických a škrášľovacích služieb a mnoho iných procedúr pre vaše telo i dušu…

Pre návštevníkov, ktorí majú radi relax a pohodu, je celoročne k dispozícii saunová a bazénová časť. Súčasťou saunovej časti je klasická fínska sauna, infra sauna, soľný parný kúpeľ,bylinná parná sauna, vyhrievaná lavica, laconium a nová vonkajšia “drevená” fínska sauna. Kto si zakúpi vstupenku do saunovej časti, má zároveň bezplatný vstup aj do bazénovej časti. Jedinečné atrakčné sprchy ponúkajú tropický dážď alebo škótske streky. V saunovom svete nechýba vírivka whirpool s ochladzovacím bazénikom a fínskym vedrom. Novinkou okrem vonkajšej sauny je tiež parná kabínka – Aerosolový morský kúpeľ.

Saunový svet

KLASICKÁ FÍNSKA SAUNA
Odporúčaná doba pobytu: 3x15min.
Teplota: 90-100°C
Vlhkosť: 20%
Účinky: pri pobyte v saune a následnom ochladení organizmu dochádza k stimulácii imunitného systému a k zvýšeniu počtu červených a bielych krviniek. Celkové očistné a uvoľňujúce účinky so stimuláciu cievneho systému.

INFRA SAUNA
Odporúčaná doba pobytu: 30min.
Teplota: 40-80°C
Vlhkosť: 20%
Účinky: infrasauna spaľuje kalórie a ovplyvňuje nadváhu, podporuje krvný obeh, posilňuje kardiovaskulárny systém, odstraňuje bolesti, uvoľňuje svalstvo a kĺby, odstraňuje toxíny a minerálny odpad, zotavuje pokožku.

SOĽNÝ PARNÝ KÚPEĽ
Doba pobytu: 20min.
Teplota: 40-43°C
Vlhkosť: 100%
Účinky: blahodárne pôsobí na celkové prekrvenie pokožky a napomáha pri ochoreniach horných dýchacích ciest a na detoxikáciu organizmu. Inhalácia soľných výparov je vhodná pri alergiách a nádche.

BYLINNÁ PARNÁ SAUNA
Odporúčaná doba pobytu: 20min.
Teplota: 40-43°C
Vlhkosť: 100%
Účinky: Výrazné vylučovanie metabolitov a toxických látok z krvy a tukového tkaniva cez potné žľazy. Pôsobí protizápalovo a zároveň zmierňuje aj nervozitu.

LACONIUM
Odporúčaná doba pobytu: 3x15min.
Teplota: do 80°C
Vlhkosť: 50%
Účinky: pri pobyte v saune a následnom ochladení organizmu dochádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu červených a bielych krviniek. Celkové očistné a uvoľňujúce účinky cievneho systému.

VYHRIEVANÁ LAVICA
Odporúčaná doba pobytu: 20 min.
Teplota: 24°C
Vlhkosť: 50%
Relaxačné a meditatívne pôsobenie. Tepidárium s relaxačnou hudbou ponúka dostatočný čas a priestor na relax.

 

VONKAJŠIA FÍNSKA SAUNA
Odporúčaná doba pobytu: 3 x 15min.
Teplota: 80-105°C
Vlhkosť: cca 20%

Účinky: pri pobyte v saune a následnom ochladení organizmu dochádza k stimulácii imunitného systému a k zvýšeniu počtu červených a bielych krviniek. Celkové očistné a uvoľňujúce účinky so stimuláciu cievneho systému.
Jedná sa o drevenú saunu umiestnenú v exteriéri, v ktorej sa kúri prírodným drevom.
 
 

Aerosolový morský kúpeľ – parná kabínka

Procedúra pre celé telo, ktorá má blahodarné účinky posilňuje imunitný systém, prečisťuje a uvoľňuje dýchacie cesty,pomáha pri astme a chronickej bronchitíde.
Takisto priaznivo pôsobí na štítnu žľazu,zlepšuje zrak a prečistí pokožku,napne ju a ostáva hladšia a krajšia.
Pochvaľujú si tento kúpeľ aj ľudia so psoriázou a podobne.Po ukončení procedúry sa odporúča 15-20 minútový suchý zábal.

 

WHIRPOOL – vírivka
Teplota vody 35-38°C
Účinky: tento kúpeľ uvoľní celé pohybové ústrojenstvo a je prospešný pre svalovú regeneráciu a prekrvenie pokožky. Takouto mikromasážou dochádza k lepšiemu prekrveniu a celkovej svalovej relaxácii organizmu.

OCHLADZOVACÍ BAZÉN
Teplota vody: do 16°C
Klasická procedúra ochladzovania tela šokom studenej vody, ktorý vráti krvný obeh do stabilizovaného stavu po prehriatí v saune. Posilňuje imunitný systém.

Bazénový svet

Návštevníci, ktorí chcú využiť účinky vysokomineralizovanej slanej termálnej vody s liečivými účinkami, majú možnosť si zakúpiť vstup len do bazénovej časti. Táto časť obsahuje výplavový oddychový relaxačný bazén s reliktnou morskou vodou s masážnymi tryskami. Vonkajší bazén má maximálnu hĺbku 1,10 m s teplotou vody 34 až 36 stupňov Celzia. Druhý detský vnútorný bazén má maximálnu hĺbku 0,35 m s teplotou vody 33 až 35 stupňov Celzia.

Vonkajší relaxačný bazén s reliktnou morskou vodou z geotermálneho vrtu GTL2, dosahujúcou 34-36°C

 

Adresa

Adresa:

Samota 269/1 Rapovce

GPS:

48.2760035, 19.677512

Telefón:
Kontaktovať prevádzku
NAVIGÁCIA

Otváracie Hodiny

Pondelok

12:00 - 22:00

Utorok

12:00 - 22:00

Streda

12:00 - 22:00

Štvrtok

12:00 - 22:00

Piatok

10:00 - 22:00

Sobota

10:00 - 22:00

Nedeľa

10:00 - 22:00

Napísať recenziu

Poskytnutie zľavy
Cena
Personál
Služby
Miesto
Publikujem...
Vaše hodnotenie bolo úspešne odoslané
Prosím vyplňte všetky polia